2022.05.21. 18:00 - 23:30 : Időmérő, Day 1
2022.05.22. 18:30 - 20:00 : Szabadedzés 7.
2022.05.22. 22:00 - 24:00 : Időmérő, Top-12 & Firestone Fast 6
2022.05.23. 18:00 - 20:00 : Szabadedzés 8.
2022.05.27. 20:30 - 11:00 : Pit Stop Competition

2022.05.13-14.: GMR Grand Prix of Indianapolis

Hivatalos Spotter guide

A gyakorlásokon Alex Palou és Pato O'Ward volt a leggyorsabb.

Egy nagyon kalandos kvalifikáción vagyunk túl, amelyet a meglepetések sorozata tarkított.
Scott Dixon-nak nem nagyon mennek az időmérők mostanában. Megint búcsúzott az első körben. Viszont Rosenqvist ismét remekelt.
A második csoport viszont robbantott, kiestek az Andretti csapat sztárjai, Herta és Rossi is. helyettük viszont tovább jutott az újonc Ilott és Daly.
A második körben is folyt a meglepetés sorozat, a bajnokesélyes Scott McLaughlin búcsúzott. Conor Daly pedig tovább vitte a #20-as ECR autót.
Callum Ilott éppen hogy lecsúszott a Fast6-ről. A 7. helyről fog startolni
Fast6 is izgalmas versengést hozott. Will Power a hajrában vette el a pole-t Palou-tól. Conor Daly tovább remekelt és a 4. pozíciót szerezte meg. Rosenqvist a 6. lett, kérdés hogy át tudja-e menteni ezt formát a mai versenyre is.

Ismételten nem panaszkodhattunk a versenyre. A hektikus időjárás, változó körülmények és a velük járó káosz rendesen jelen volt.
De a versenyzők hozzáállásával sem volt probléma. Takuma Sato nagyon, talán túl bátran versenyzett, mint mindig. Herta és csapata az elején nagyot húzott a korai slick gumira váltással.
Majd bemutatta az utóbbi idők egyik legjobb jelenetét, a "hogyan drifteljünk IndyCar autóval" című esszét.
Kyle Kirkwood viszon esett-kelt, a végén még Rahal is besegített neki egy kis pöcköléssel.
Josef Newgarden bekerült a Rossi-Harvey darálóba, be is fejezte a napot.
Scott McLaughlin sárga alatt a második helyen forgott meg a slick gumi esős pálya összeférhetetlensége miatt, a későbbiekben még egyszer bemutatott egy megforgást és egészen a 20. helyig esett vissza.
Simon Pagenaud a 20. rajthelyről szépen feljött a 2. helyre.
Will Power szépen csendben beért a 3. helyre.
Conor Daly a verseny végére visszakapaszkodott 4. helyre.
Nagyon sok megforgás volt mivel a vizes pályán bátran versenyeztek a slick gumikkal.

Rövidhírek!

Stefan Wilson is rajthoz áll a DragonSpeed csapat #25-ös autójával, a Cusick Motorsports támogatásával.
Természetesen Marco Andretti is láthatjuk az 500-as versenyen, ahogy várható volt, csapatával a Andretti Herta Autosport with Marco Andretti & Curb-Agajanian csapattal.
Tony Kanaan az #1-es Chip Ganassi autóval száll ringbe a győzelemért.
Ed Carpenter #33-as Chey gépével pedig megvan a 33 fős mezőny.