Will Power Scott Dixon Marcus Ericsson Josef Newgarden Alex Palou
450 pont 444 pont 438 pont 428 pont 417 pont
Teljes pontverseny tábla
Újít a Firestone, környezetbarát gumik jönnek az Indy500-ra
A Firestone új, környezetbarát, természetes gumival készült versenyabroncsot mutat be az Indy500 Carb Day-én.

forrás: indycar.com
Newgarden túllépte a 229mph-es Indy Open teszt sebességhatárát.

Edzés eredménye

A kétszeres IndyCar Series bajnok Newgarden, aki idén az első három futamból kettőt megnyerve vezeti a bajnokságot, 229,519 mérföld/órás csúcskört produkált az Indianapolis 500 Open Test esőtől elhalasztott második napját csütörtökön. Ez a kör csaknem 2,5 mph-val volt gyorsabb, mint a hatszoros sorozatbajnok Scott Dixon szerdai csúcssebessége, 227,187.
Newgarden az első Indianapolis 500 győzelemre törekszik.

''Nem tagadhatom, hogy a dolgok nagyon jól mennek magukat a #2 autóval'' - mondta Newgarden. ''Folyamatosan fejlődünk. Ez nem olyan, mint két lépés előre, két lépés hátra, vagy fordítva. Úgy érzem, minden egyes alkalommal előre haladunk, és egyre jobbak vagyunk. Jelenleg jó úton haladunk. Nem akarom, hogy túlságosan ellaposodjunk, azt akarom látni, hogy a jó irányba haladunk tovább. Magabiztosnak és jól érzem magam az autónkban, bárhol is gurulok pályára. A Team Penske csapatánál ez egyre könnyebbé válik. Mindig magabiztosnak érzem magam velük.''

A kétszeres Indianapolis 500-on győztes Takuma Sato volt a második leggyorsabb 229,427 mph-val, az #51-es Nurtec ODT Hondával, majd a 2013-as Indy 500-as győztes Tony Kanaan 228,767 mph-val, az #1-es számú The American Legion Chip Ganassi Racing Hondával.

A 2008-as ''500''-as győztes Dixon 228,689 ponttal a negyedik helyen végzett a #9 számú PNC Bank Chip Ganassi Racing Hondával. Scott McLaughlin, a St. Petersburgh-i szezonnyitó futam győztese a #3-as számú Pennzoil Team Penske Chevroletben végzett a legjobb öt között.

A négy órás edzés kezdete négy óra 30 percet csúszott a reggeli záporok miatt Indianapolis környékén. A nap eseménymentes volt, miután szerdán háromszor megpördültek az 1-es és 2-es kanyarban a gyorsulási sávban lévő vagy az azt elhagyó pilóták, de az éjszakai szorgalmas aszfaltozás, ma reggel pedig az IndyCar, az Indianapolis Motor Speedway és a Firestone növelte ennek tapadási szintjét.

Miután a pálya megszáradt, a versenyzők nem vesztegették az idejüket a 2,5 mérföldes pályán egyszerre többen gurultak ki, hogy szimulálják a forgalmat a versenybeállítások tesztelése közben.

Azon pilóták közül, akik szélárnyék nélkül futottak tiszta kört, Rinus VeeKay volt a leggyorsabb, 221.314-gyel a #21-es számú SONAX Chevrolet-vel. McLaughlin volt a második leggyorsabb VeeKay mögött, 221.221-gyel, őt Conor Daly követte 220.793-mal a #20-as BitNile Chevrolet-vel.

''Nem tudjuk igazából, hogy hogy is állunk, csak a kvalifikáció szombatján (május 21-én) derül ki, amikor mindenki megteszi az első köreit'' - mondta a 2018-as ''500'' győztes Will Power. ''Ezután lesz egy kis elképzelésed arról, hogy milyen sebességgel rendelkezünk.''
''Szükség van (extra lökésre a kvalifikációhoz), mivel mindenki pontosan ugyanazzal az üzemanyag-terheléssel, szélárnyék nélkül megy a kvalifikáción. Csak így tudhatod meg.''

A hétszeres NASCAR-kupa-bajnok Jimmie Johnson folytatta a kétnapos felkészülést a ''The Greatest Spectacle in Racing'' első rajtjára, amikor a #48-as Carvana Chip Ganassi Racing Hondával a nyolcadik leggyorsabb lett 227.900-al. Johnson volt a leggyorsabb a hét Indy 500 újonca közül a teszten.

Harminckét pilóta összesen 4318 kört (10 795 mérföldet) tett meg a kétnapos teszt során. Marcus Ericsson 148 kört teljesített csütörtökön a #8-as számú Huski Chocolate Chip Ganassi Racing Hondájával, többet, mint bármely más versenyző.

Az egyetlen pilóta, aki csütörtökön nem volt pályán, a négyszeres és regnáló győztes Helio Castroneves volt. A teszt számára befejeződött, mivel falhoz csapta a #06-os számú AutoNation/Sirius XM Hondáját. Megsérült az autó elejének, jobb oldalának és alsó tálcájának sérülése miatt, amikor szerdán a 2-es kanyarban megpördült a gyorsítósávból kijövet, és nekiütközött a falnak a 2-es kanyarban.

Ismét pályán a Paretta Autosport!

A Paretta Autosport várhatóan a héten jelenti be az idei hátralévő versekre lefektetett terveit, amelyek a májusi Indianapolis 500-on való versenyzésről és néhány road pályán való részvételről szól majd a szezon későbbi szakaszában.

A versenyző természetesen Simona DeSilvestro lesz, mivel egy teljesen hölgyekből álló csapatról van szó.
Beth Paretta csapata ismét a Penske csapattal fúzionál.

forrás: Racer