Egy kis történelem...

A Cummins Engine Co. Inc. alapítója, Clessie L. Cummins volt. Időnként az Indy500-at használta cége motorjainak bemutatására és népszerűsítésére.
A céget 1919-ben alapította, és Cummins volt aki Rudolf Diesel motor tervét felhasználta és alkalmazta. Elejében csak mezőgazdasági képekhez gyártott motorokat, a későbbiekben már haszonjárművekben is használható motorok gyártásába is belekezdett.

Versenyzés az Indianapolis 500-on.
Kihasználva a nagyobb dízelmotorokat engedélyező szabályokat, a Cummins mérnökeiből és technikusaiból álló csapat módosított teherautó-motort használt az autóban, a pályán valaha használt első turbófeltöltővel. Egyes alkatrészeket alumíniumból vagy magnéziumból martak a súly csökkentése érdekében. A csapat szélcsatornát használt egy aerodinamikusabb karosszéria kialakításához.

Első Indianapolis-i részvételüket 1931-ben ejtették meg, de a Dave Evans vezette autó nem tudta kvalifikálni magát.
Ebben az évben Daytona Beach-en felállította a Diesel motoros autó sebességrekordját, 100.755 mph-val.
A következő próbálkozás 1934-ben történt, mikor is Stubby Stubblefield-el a volán mögött a 29. rajthelyet szerezték meg, a versenyt pedig a 12. helyen zárták, teljesítve a teljes 200 körös távot. A verseny alatt egy dízelmotoros versenyautó sebességrekordját állította fel, 80.389 mph-es sebességgel.
A harmadik Indy részvételre 1950-ben került sor, de ez az év nem volt sikeres. Műszaki hiba miatt feladni kényszerültek a versenyt az 52. körben.
Egy év szünet után 1952-ben neveztek újból. Freddy Agabashian a pole-ig száguldott, megszerezve egy diesel motoros autó első történelmi pole pozícióját. A verseny ismét csalódást keltő volt, a turbófeltöltő megadta magát a 71. körben.

1952-re Clessie L. Cummins elhagyta a céget, valószínűleg az új vezetés pedig lemondott a további Indianapolis 500-on való részvételről.
2022.03.19-20.: XPEL 375, Texas Motor Speedway

Hivatalos spotter guide.

Egy kis statisztika a jelenlegi mezőny Texas-i eredményeiről, Driver performance

RaceControll

Mint a múlt hétén már bejelentették, J. R. Hildebrand az A. J. Foyt csapat #11-es autóját fogja vezetni a hétvégén.
És természetesen Romain Grosjean és Jimmie Johnson is rajthoz áll az idén az ovál versenyeken.
Az újoncok közül Tatiana Calderon kivételével mindenki rajthoz áll Texas-ban.
Ed Carpenter a #33-as ECR autóval nevezett, összesen 27 autó várja a zöld jelzést.

A Texas-i pálya felülete miatt egy plusz szabadedzést iktattak be a kvalifikáció után.
Ez a speciális J1 TrackBite nevű, egyedi formulájú szintetikus gyanta miatt van, amivel a NASCAR autóknak biztosítanak nagyobb tapadást a pályán, viszont ez az IndyCar autókra nézve veszélyes lehet.

A kvalifikáció ismét hozta a kötelező meglepetést, Felix Rosenqvist megszerezte első ovál pole pozícióját. A második helyről a St. Pete-i győztes McLaughlin kezdheti a versenyt.
Takuma Sato az #51-es Dale Coye autót a harmadik rajthelyre kvalifikálta.
Az időmérő csalódása a Rahal Letteman Lanigan Racing volt, sikeresen megszerezték a 24., 25. és 27. helyet.
Az újoncok közül Devlin DeFrancesco volt a leggyorsabb.

A versenyre ismét nem panaszkodhatunk, izgalmas, lendületes és a végén a dráma!
Scott McLaughlin egy biztos győzelmet bukott el az utolsó másodpercben csapattársával Josef Newgardennel szemben.
Az egész Penske csapat jól funkcionált, mivel mindhárom autó a Top5-ben végzett.
Jimmie Johnson minden elismerést megérdemel, hatalmasat autózva a 18. helyről, a 6. helyen végzett. Jó taktika, kiváló versenyző.
Rinus VeeKay is megmutatta, hogy oválon is nagyon tud menni.
A versenyre a szabadedzésen hatalmasat bukó Jack Harvey-t, Santino Ferrucci váltotta a #45-ös RLL autóban.

Hétvége menetrendje:
2022.03.19. 16:45-18:00 : Szabadedzés 1. eredménye
2022.03.19. 20:00-21:00 : Időmérő eredménye
2022.03.19. 23:00-23:30 : Szabadedzés 2.
2022.03.19. 23:45-00:45 : Utolsó szabadedzés eredménye
2022.03.20. 18:40-21:00 : Verseny eredménye

J. R. Hildebradt vezet oválon az A. J. Foyt csapatnál.

J. R. Hildebrand váltja Tatiana Calderon-t a #11-es autóban az ovál versenyekre.

"Izgatott vagyok, hogy újra beülhetek az autóba, versenyezhetek még egy kicsit, és újra együtt dolgozhatok az AJ Foyt Racing csapatával" - mondta Hildebrand. "Bár papíron nem tűntek különlegesnek az eredmények, nagyon lenyűgözött az, amit tavaly elértünk az 500-on, és alig várom, hogy Kyle és Dalton mellett versenyezhessek az INDYCAR menetrendjének többi ovál versenyén is."